Bądź z nami na bieżąco:

Kategorie wpisów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Chmura tagów
Ostatnie wpisy
Etykiety suplementów diet - jak czytać?

Współcześnie zauważalny jest pozytywny trend na zapoznawanie się ze składem produktów spożywczych. Dzięki poszerzeniu świadomości odnośnie szkodliwości niektórych substancji, które w masowej produkcji stosowane są w przemyśle spożywczym, branża ulega transformacji. Ta sama zasada powinna kierować konsumentami, którzy decydują się na zakup suplementów diet. Dzięki czujnemu oku konsumenta rynek sam się reguluje, a szkodliwe produkty są wycofywane z obiegu.

Osteoporoza - rozpoznaj chorobę

Osteoporoza to ubytki w kościach oraz osłabienia struktur kostnych. To bardzo podstępna choroba, w początkowej fazie często nie dająca żadnych szczególnych objawów. By ustrzec się tej przebiegłej choroby, po 30. roku życia warto bliżej przyjrzeć się codziennej diecie i sięgnąć po odpowiednią suplementację.

Czerwony i biały żeń-szeń - który najlepszy?

Pradawna, starożytna wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie w dalekiej Azji zawiera informację o korzeniu żeń-szenia, którego spożywanie przyczynia się do zachowania zdrowia i witalności oraz gwarantuje długowieczność.

Enzymy trawienne – sposób na prawidłowe trawienie
Enzymy trawienne – sposób na prawidłowe trawienie

Borykasz się już od pewnego czasu ze zgagą, uczuciem przepełnienia czy wzdęciami? A może nie masz czasu na regularne odżywianie? Coraz częściej problemy z trawieniem pojawiają się u osób zdrowych; mogą być one następstwem nieregularnego i wypełnionego stresem trybu życia, ale również niezbilansowanej diety. Mocno przetworzone produkty spożywcze będą miały wpływ na niższą produkcję enzymów trawiennych – ich aktywność zmniejsza się również wraz z wiekiem. Choć organizm ludzki sam wytwarza enzymy trawienne, możemy dostarczać ich także z pokarmem, jak chociażby w przypadku papai czy ananasa. Możliwa jest także suplementacja za pomocą specjalnych preparatów.

Jakie enzymy trawienne kupić

Enzymy trawienne są grupą białek wydzielanych w układzie pokarmowym człowieka. Ich główną rolą jest przyspieszanie rozkładu złożonych związków z pożywienia, by możliwe było ich strawienie. Produkcja enzymów trawiennych zachodzi przede wszystkim w trzustce i jelicie cienkim, a także gruczole ślinowym oraz żołądku. Aby organizm mógł funkcjonować prawidłowo, niezbędne jest prawidłowe działanie enzymów trawiennych.

enzymy trawienne

Niedobory enzymów trawiennych to jednak nie tylko styl życia, ale również szereg dolegliwości: przesiąkliwe jelito, upośledzone funkcjonowanie trzustki, a także mniejsza produkcja kwasu solnego, a nawet uwarunkowania genetyczne również mają wpływ na niedobory enzymów trawiennych. W przypadku uczucia zalegania jedzenia w żołądku lub występowania zgagi, wzdęć czy gazów niezbędne może być uzupełnienie poziomu enzymów trawiennych. Nie zawsze da się to zrobić poprzez odpowiednią dietę: w niektórych przypadkach należy zastosować dodatkowe preparaty. Jakie enzymy trawienne kupić? Kieruj się przede wszystkim składem preparatów. Masz do wyboru również kilka form preparatów: krople, tabletki, kapsułki lub zioła. Jeśli nie wiesz, jakie enzymy trawienne kupić, możesz zasięgnąć porady specjalistów: lekarzy, farmaceutów czy dietetyków.

Suplementacja enzymów – o czym należy pamiętać?

Przede wszystkim przed rozpoczęciem zażywania preparatów z enzymami trawiennymi zastanów się, jakie enzymy trawienne kupić. Z jednej strony zwróć uwagę na renomę sklepu: sięgaj po produkty z aptek lub sprawdzonych sklepów, ponieważ zażywanie suplementów z niesprawdzonego źródła nie tylko nie przyniesie zamierzonego efektu, ale również może zaszkodzić. Ponadto w przypadku poważniejszych dolegliwości ze strony układu pokarmowego konieczna może się okazać wizyta u lekarza. Nie lekceważ problemów trawiennych, gdyż mogą być one oznaką nie tylko kłopotów z trawieniem, ale również całym organizmem. Prawidłowo zażywane enzymy trawienne mogą być rozwiązaniem w przypadku występowania zaparć, wzdęć, zgagi czy niestrawności. Jeśli zauważysz, że w stolcu znajdują się niestrawione resztki pokarmu, może być to oznaka niedoboru enzymów trawiennych: uzupełnij ich poziom, by odzyskać komfort podczas codziennego spożywania posiłków. Dzięki profesjonalnym suplementom możesz bez problemu uzupełnić poziom enzymów trawiennych w organizmie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl