Tarczyca

Choroby tarczycy są coraz bardziej powszechne, dlatego niezwykle ważna jest troska o prawidłowe funkcjonowanie tego gruczołu. Hormony uwalniane przez tarczycę znacząco wpływają na kondycję całego organizmu i pełnią wiele bardzo ważnych funkcji, takich jak regulowanie gospodarki wodno-elektrolitowej, biosynteza białek czy metabolizm cholesterolu. Do najczęstszych chorób tarczycy zaliczamy jej niedoczynność oraz nadczynność, a także autoimmunologiczną chorobę Hashimoto. Aby zapobiec dolegliwościom ze strony tarczycy, warto zadbać o odpowiednią profilaktykę, do której zaliczamy prawidłową dietę, unikanie czynników stresogennych czy stosowanie suplementacji. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze suplementy na tarczycę, które wspomogą pracę tego ważnego gruczołu.

Skuteczne suplementy z jodem na tarczycę

Głównym składnikiem preparatów stosowanych w profilaktyce chorób tarczycy jest jod, którego obecność w organizmie znacząco wpływa na budowę i funkcjonowanie tarczycy i jej hormonów. Niedobór jodu prowadzi do powiększania się gruczołu tarczowego i powstania tzw. wola endemicznego tarczycy. Suplementy z jodem i innymi cennymi składnikami znajdziesz w naszym sklepie internetowym w formie kapsułek, proszków, tabletek, kropli i płynów.

Najpopularniejsze składniki preparatów na tarczycę

Na MagiaZdrowia.com możesz nabyć preparaty na tarczycę zawierające kelp, czyli ekstrakt z alg morskich, zwany także morszczynem pęcherzykowatym, który zawiera jod i inne wartościowe składniki mineralne oraz pierwiastki śladowe. Kelp jest polecany jako suplement zróżnicowanej diety ubogiej w jod. Dużą popularnością cieszą się również nasze produkty bogate w jodek potasu – związek zawierający jod i potas, który wspiera funkcjonowanie tarczycy i zapewnia równowagę wodno-elektrolitową organizmu.

W składzie oferowanych przez nas suplementów można znaleźć również witaminę B, L-Tyrozynę, mieszanki naturalnych ziół czy naturalne tkanki tarczycy wolne od tyroksyny, pochodzące od nowozelandzkich bydląt i pozbawione jakichkolwiek środków chemicznych, antybiotyków, hormonów oraz pestycydów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl