Kompleksy Witamin i minerałów

Kompleksowo dobrane witaminy i minerały stanowią podstawę do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dostają się do niego głównie dzięki dobrze zbilansowanej diecie, jednak ich niedobory powinny być uzupełniane za pomocą wyselekcjonowanych zestawów witamin i minerałów w kapsułkach. Powodem niedoboru może być nie tylko brak odpowiedniej diety, ale także spożywanie dużej ilości przetworzonych i niskiej jakości produktów, które nie mają w sobie wystarczającej ilości składników odżywczych.

Niedobory witamin – powody i skutki

Każdy, bez względu na płeć, czy wiek ma zapotrzebowanie na witaminy oraz minerały, które w niektórych przypadkach mogą się zwiększać. Czynnikiem zwiększającym zapotrzebowanie jest ciąża, menstruacja, okres dojrzewania, ale również różnego rodzaju infekcje, kontuzje, uprawianie sportu. Stres i niezdrowy styl życia mogą wpływać negatywnie na przyswajalność podstawowych składników odżywczych, dlatego nawet rozsądna i zbilansowana dieta mogą się okazać niewystarczające, aby utrzymać organizm w dobrej kondycji.

Objawy niedoboru witamin i minerałów

Niedobory witamin i podstawowych minerałów objawiają się ogólnym osłabieniem kondycji fizycznej i psychicznej, problemami z koncentracją, ciągłym zmęczeniem i osłabieniem, sennością. Często objawom tym towarzyszą także zaburzenia łaknienia, wypadanie włosów i łamliwość paznokci. Objawy te mogą być kojarzone z poważnymi chorobami, dlatego warto na początek zadbać o dostarczenie organizmowi dużej dawki witamin i minerałów.

Dlaczego warto zażywać kompleksy witamin?

Ogólne osłabienie organizmu i brak energii mogą mieć różne przyczyny i być spowodowane niedoborem jednej z wielu witamin. Dzięki wyselekcjonowanym kompleksom możliwe jest uzupełnienie wszystkich ważnych i niezbędnych dla organizmu pierwiastków, a także podniesienie ogólnej kondycji zdrowotnej. W naszej ofercie znajdziecie zestawy skomponowane z myślą o kompletnym witaminowaniu organizmu, a także zestawy z witaminami z grupy B, K, czy D, które powstały z myślą o osobach zmagających się z niedoborem konkretnej grupy witamin.

Kompleksy witamin i minerałów są w pełni bezpieczne. Osoby przewlekle chore bądź przyjmujące stałe leki powinny skonsultować ze swoim lekarzem branie kompleksowych zestawów. Nie ulega wątpliwości, że regularna suplementacja witamin i minerałów to najlepszy i najłatwiejszy sposób na utrzymanie zdrowia, witalności i energii, która jest niezbędna każdego dnia.

ECO-GREEN MULTI 90kaps Nowfoods
ECO-GREEN MULTI 90kaps Nowfoods
Producent: NOW
Cena: 65,20 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl