Bądź z nami na bieżąco:

Miody ekologiczne

Miody są nie tylko bardzo smaczne, ale dostarczają do organizmu wiele cennych witamin i minerałów. Dodawane są do herbaty, do ciast, do dań mięsnych i owoców. Stały się stałą częścią wielu polskich kuchni. Obecnie miód można kupić praktycznie w każdym supermarkecie i małym sklepie. W naszej ofercie znajdziecie wyłącznie miody ekologiczne, które muszą spełnić szereg restrykcyjnych wymagań, by mogły być tak nazywane.

Wymagania dotyczące miodów ekologicznych

Miody ekologiczne muszą być uprawiane na terenie, na którym stężenie szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrzne, wodę i glebę nie przekracza dopuszczalnych norm. W promieniu około 3 km od pasieki pszczół powinny znajdować się ekologiczne gospodarstwa bądź dzika roślinność. Tereny w okolicach 3 km od pszczół nie mogą być nawożone i opryskiwane chemicznie, ponadto musi być to potwierdzone odpowiednimi dokumentami.

Pasieka nie może znajdować się w niedalekiej odległości od wysypiska śmieci, spalarni, ruchliwej drogi, autostrady. Rozpoczęcie ekologicznej produkcji musi zostać poprzedzone okresem przejściowym, który trwać powinien minimum rok, natomiast przed powstaniem pierwszego miodu muszą minąć trzy lata. W ciągu tych lat musi zostać przeprowadzona całkowita wymiana plastrów, uli i elementów na nowe, które będą wolne od skażeń i zanieczyszczeń spowodowanych dotychczasowym sposobem produkcji. Wosk w plastrach musi być czysty, zwłaszcza od środków roztoczobójczych.

W pasiecie miodu ekologicznego, pszczoły mogą być dokarmiane wyłącznie ekologicznym pokarmem lub miodem, ale wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Wykluczone jest również stosowanie antybiotyków, dopuszczalne są wyłącznie ziołowe preparaty. Ule muszą być wykonane z naturalnego drewna lub słomy. Pasieka musi doprowadzić proces produkcji miodu do końca. Wszystkie te wymogi powstały po to, aby miód nazywany ekologicznym powstawał w jak najbardziej naturalnych dla pszczół warunkach. Nie mogą znaleźć się w nim żadne zanieczyszczenia, środki chemiczne, niebezpieczne dla pszczół i dla ludzi związki.

Zdrowie zamknięte w słoiku

Miody ekologiczne to pewność bezpieczeństwa i jakości produktu. Powstają one w warunkach zupełnie naturalnych, nie są wspomagane dodatkowymi konserwantami, nie mają w sobie ulepszaczy smaku ani niczego, co powodowałoby ich zepsucie. W naszej ofercie znajdziecie miody rzepakowe, gryczane, wielokwiatowe i kwiatowe o różnej gramaturze, które spełniają wszystkie wymagania dotyczące ekologiczności miodów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl