Bądź z nami na bieżąco:

Oleje zdrowotne

Olej rzepakowy 500ml Myvita
Olej rzepakowy 500ml Myvita
Producent: MyVita
Cena: 12,30 zł
szt.
zobacz więcej
Olej wiesiołkowy 100ml Myvita
Olej wiesiołkowy 100ml Myvita
Producent: MyVita
Cena: 19,60 zł
szt.
zobacz więcej
OLEJ Z CZARNUSZKI 250ml Myvita
OLEJ Z CZARNUSZKI 250ml Myvita
Producent: MyVita
Cena: 43,90 zł
szt.
zobacz więcej
Olej z ostropestu - 250 ml Myvita
Olej z ostropestu - 250 ml Myvita
Producent: MyVita
Cena: 19,70 zł
szt.
zobacz więcej
Olej z ostropestu - 500 ml Myvita
Olej z ostropestu - 500 ml Myvita
Producent: MyVita
Cena: 34,10 zł
szt.
zobacz więcej

Prawidłowe odżywianie, w tym używanie produktów nieprzetworzonych wysokiej jakości, jest kluczem do dobrego zdrowia i kondycji psychofizycznej. Sama suplementacja witamin i minerałów w postaci kapsułek nie jest wystarczająca, jeśli nieprawidłowa dieta powoduje ich wypłukiwanie. Ponadto wiele witamin z grupy E, D, A i K jest dobrze rozpuszczalna w tłuszczach. W ofercie naszego sklepu znajdziecie wyselekcjonowaną ofertę olejów zdrowotnych, w tym głównie olejów tłoczonych na zimno, które stanowią podstawę przygotowywania pełnowartościowych posiłków.

Oleje zdrowotne – dla kogo?

Całkowita eliminacja tłuszczów z diety jest dużym błędem. Często osoby, które chcą stracić na wadze bądź dbające o zdrowy styl życia zupełnie rezygnują z olejów i oliw ze względu na ich kaloryczność. Poza tym, że w tłuszczach rozpuszczają się witaminy będące budulcem kości i zębów, zawierają one także nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędnym elementem do prawidłowej pracy organizmu, a także dobrego samopoczucia i witalności.

Dlatego też produkty z tej kategorii to wybór dla wszystkich, którzy szukają zdrowszej alternatywy dla olejów i oliw dostępnych na sklepowych półkach, dla osób odchudzających się, a także osób borykających się z problemami złego cholesterolu.

Właściwości olejów i tłuszczów

Dostępne w naszej ofercie oleje są tłoczone na zimno, oznacza to, że w procesie tłoczenia zachowane są wszystkie najważniejsze składniki i minerały, w tym kwasty tłuszczowe OMEGA-3 i OMEGA-6, a także bardzo cennej i niezwykle ważnej dla zdrowia witaminy E. Witamina ta dzięki silnemu działaniu przeciwutleniającemu niweluje działanie wolnych rodników i hamuje procesy starzenia, a także ryzyko rozwoju wielu poważnych chorób w tym cukrzycy, chorób sercowych, a nawet nowotworów. Dobre jakościowo tłuszcze i zawarte w nich składniki wpływają na pracę całego organizmu, usprawniając wiele istotnych procesów, które zachodzą w naszym organizmie cały czas.

Oleje zdrowotne na pamięć i dobry wzrok

Ponadto zdrowe tłuszcze biorą udział także w procesach termoregulacji i są jednym z podstawowych źródeł energii, którą organizm wykorzystuje do codziennego funkcjonowania. Oleje i tłuszcze wspomagają również układ odpornościowy i pracę mózgu, poprawiając pamięć i koncentrację. Należy również pamiętać, że oleje mają wpływ na smak i jakość przygotowywanych na nich potraw. Znacznie podnoszą walory smakowe każdego dania i są niezastąpione w kuchni osób z podwyższonym cholesterolem czy problemami wątrobowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl