Bądź z nami na bieżąco:

Superfoods

Chlorofil w płynie 473ml Myvita
Chlorofil w płynie 473ml Myvita
Producent: MyVita
Cena: 58,40 zł
szt.
zobacz więcej
GUARANA MIELONA 100g Intenson
GUARANA MIELONA 100g Intenson
Producent: Intenson
Cena: 19,60 zł
szt.
zobacz więcej
Płesznik babka 200 g (Myvita)
Płesznik babka 200 g (Myvita)
Producent: MyVita
Cena: 9,30 zł
szt.
zobacz więcej
Płesznik babka 500 g (Myvita)
Płesznik babka 500 g (Myvita)
Producent: MyVita
Cena: 18,80 zł
szt.
zobacz więcej

Superfoods to w ostatnim czasie bardzo popularne słowo, które w wolnym tłumaczeniu oznacza super jedzenie. Nazwa ta określa naturalną i nieprzetworzoną żywność, której właściwości są bardzo cenne z punktu widzenia zdrowotnego. Miano superfoods należy się produktom, które uprawiane są ekologicznie i zawierają bardzo dużo składników mineralnych i witamin.

Właściwości superfoods

Poza składnikami mineralnymi i witaminami superfoods to jedzenie, które odznacza się wysoką zawartością antyoksydantów i związków chemicznych ważnych dla organizmu człowieka, czyli mikro i makroelementów. Regularne spożywanie nawet niewielkiej ilości superfoods przyczyni się do poprawy kondycji psychofizycznej, a także wpłynie pozytywnie na zdrowie. Do superfoods zaliczyć można owoce i warzywa, zioła, soki ziarna i nasiona.

Superfoods to produkty, które mają działanie antynowotworowe, oznacza to, że potencjalnie zapobiegają powstawaniu i rozwojowi nowotworów w organizmie człowieka. Spożywanie super jedzenia ma za zadanie dostarczać do organizmu człowieka związków mineralnych i witamin, których brakuje w codziennej diecie a w dłuższej perspektywie prowadzić do zmniejszenia ryzyka występowania chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy typu 2, a także spowalniać procesy starzenia się organizmu.

Jak jeść superfoods i z czym ją łączyć?

Superfoods powinny stanowić dodatek do jedzenia. Można je dorzucać do koktajli, do sałatek, mięs, doprawiać nimi dania. Same w sobie nie mogą stanowić pełnej diety, ponieważ nie są w stanie dostarczyć organizmowi wszystkiego, co jest mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Z pewnością do swego jadłospisu powinny włączyć je osoby dbające o wagę i próbujące zgubić zbędne kilogramy.

Co zaliczamy do superfoods?

Super jedzenie pochodzi z różnych części świata. Dla nas są to z reguły egzotyczne dodatki do dań, które mogą być także alternatywą tych przypraw i dodatków, które doskonale znamy, czyli np. cukru lub soli. Bardzo popularnym superfoods jest zielony młody jęczmień, który ma bardzo silne właściwości przeciwutleniające. Znajduje się w nim bardzo dużo witaminy C i witamin z grupy B, w tym także beta-karoten, oraz witamina E. Jest także źródłem magnezu, wapnia, cynku i żelaza, czyli minerałów odpowiedzialnych a zdrowie kości i zębów.

Superfoods to bardzo bogate źródło niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów i witamin, które zapewniają zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie. Część z nich to ponadto ciekawe doświadczenie smakowe, które sprawi, że codzienne potrawy zyskają niezwykłego charakteru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl