Bądź z nami na bieżąco:

Zioła szwedzkie

Zioła szwedzkie znane są przede wszystkim ze swoich szczególnych właściwości. Wspomagają wiele dolegliwości taki jak zawroty głowy, bóle i obrzęki, gorączka, stany zapalne, angina, czy oparzenia. Jest to mieszanka 11 unikalnych substancji, które stanowią swoiste lekarstwo "na wszystko".

Zioła, które znajdziecie w ofercie naszego sklepu to oryginalne zioła szwedzkie, nazywane ziołami Marii Treben, które w rzeczywistości opracował szwedzki lekarz o nazwisku Samst. Dzięki regularnemu spożywaniu tej mieszanki dożył on 104 lat, a jego śmierć spowodowana była upadkiem z konia. Sama Treben przyczyniła się natomiast do ich upowszechnienia po Drugiej Wojnie Światowej. W naszej ofercie znaleźć możecie suche mieszanki, które po zalaniu alkoholem zmieniają się w nalewkę. Pić można ją profilaktycznie każdego dnia bądź częściej w razie wystąpienia dolegliwości.

Zastosowanie ziół szwedzkich

Zioła szwedzkie to bardzo uniwersalna mieszanka, która może być stosowana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Stosując je zewnętrznie, należy pamiętać o dokładnym natłuszczaniu skóry, i dopiero na tak natłuszczoną można przyłożyć zwilżoną nalewką watę lub ściereczkę. Mieszanka ziół może być polecana na bóle reumatyczne, mięśniowe i stawowe. Bolące miejsca powinny być nacierane dwa razy dziennie. Świetne sprawdza się również przy bólach głowy w tym bólach migrenowych, wystarczy nacierać ziołami kilka razy dziennie skroń i czoło. Zoiła sprawdzają się również na trądzik, wszelkiego rodzaju krosty i zmiany skórne, a nawet pomagają na gorące się rany, odmrożenia i krwiaki.

Wewnętrzne działanie ziół szwedzkich

Wspomniana już nalewka to sposób na dostarczenie ziół do wnętrza organizmu. Powinna być podawana rozcieńczona przegotowaną wodą. Pijąc ją rano i wieczorem traktowana jest jako profilaktyczna nalewka mająca na celu utrzymać zdrowie i witalność organizmu. W walce z przeziębieniem, wzdęciami, czy dolegliwościami bólowymi może być podawana leczniczo w określonym momencie. W przypadku bólu gardła lub migdałek można z nich przygotować płukankę, natomiast na katar pomaga wdychanie przez kilka minut nasączonego nalewką wacika lub tampona.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl